تور آنتالیا
ویزای تایوان
خدمات VFS
تور کانادا
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
عمل بيني در مشهد
درباره من
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :دكتر بيرقي
تاريخ: ۲۸ تير ۱۳۹۶ ساعت: ۱۲:۱۶:۲۶

از نخ دندان براي تميز كاري لابه لاي دندان ها استفاده ميگردد تا از پوسيدگي و شكستگي دندان ها جلوگيري نمايد . 
نخ دندان علاوه بر تميزي به سلامت بودن دندان هايتان ياري متعددي مي نمايد . 
دكتر معالج قيوم روستا كارشناس دندانپزشكي درباره‌ي پوسيدگي دندان ذكر كرد : متاسفانه اكثر زمان ها كساني كه مسواك مي زنند و چه بسا روزمره و بعداز هر وعده غذايي اين كار را انجام مي دهند , 
از نخ دندان استفاده نمي‌كنند كه‌اين مورد دليل مهمي در پيدايش مشكلات دنداني محسوب ميشود . 
او با اشاره به اين كه بخش اعظمي از اشخاص اينطور تصور ميكنند كه دندان‌هاي آن ها مخصوصا دندانهاي سلامت آن ها فقط زير تأثير فشار مي شكند , ‌ 
تصريح كرد : در مورد ها زيادي اين مدل مورد ها چه بسا فارغ از هيچ اثري از پوسيدگي در دندانها واقعه مي‌ افتد كه به همين منظور بايستي به عوامل ديگري اعتنا كرد . 
قيوم ده تأكيد كرد : بررسي‌هاي اخير نشان مي دهند كه استفاده نكردن از نخ دندان به دليل ارتقا احتمال پرورش ميكروب‌ها و خالي شدن زير دندانها , استدلال با اهميت شكسته شدن دندان‌ها است . 
در واقع پوسيدگي‌هايي كه موجب شكستگي دندانها به خصوص دندانهاي تندرست مي‌شوند , ابتدا مشخص و معلوم نيستند و در زير دندان ترقي ميكنند و هنگامي كه مرحله بالايي دندان زير فشار خير چندان بسيار مي‌شكنند , خويش را نشان مي دهند .

تجميل الانف

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :دكتر بيرقي
تاريخ: ۲۸ تير ۱۳۹۶ ساعت: ۱۲:۰۵:۳۱

 همانطور كه مي‌دانيد استفاده از چشمه‌هاي آب معدني ( گرم و سرد ) خير فقط جنبه تفريحي دارااست , بلكه به دليل وجود خاصيت درماني , مي تواند در بخش توريسم سالم هم مخاطبان خاص خويش را داشته باشد . مملكت ما هم يكي نقاط بي نياز از حيث وجود آب‌هاي معدني و چشمه‌هاي آبگرم است كه ميتواند درآمد كلاني را عايد اين مرزو بوم و بخشها دارنده اين چشمه‌ها همچون اردبيل , مازندران و ايلام نمايد كه اما اين درآمدزايي مشروط به سرمايه‌گذاري در بخش سرويس ها و تجهيزات پيرامون اين جاذبه‌هاي ارگانيك است . 
نائب رئيس بهداشتي كالج علم ها پزشكي استان اردبيل از رعايت نشدن بهداشت در بعضي از آبگرم‌هاي اين استان خبر بخشيد . درست گو خرازي با اشاره به اينكه بعضي از اين آبگرم‌ها حتي‌در شهر توريستي سرعين به طور سنتي كار مي نمايند , اعلام كرد : اكثر نقص‌ اين آبگرم‌ ها , دفع فاضلاب به صورت غيراصولي و ضرروزيان به حوزه زيست‌محيطي و آب آشاميدني , ‌پذيرش بيشتراز حد گنجايش آبگرم‌ها در فصل پيك و تكثير بيماري‌ها و فضاي اجاره‌اي و دقت نكردن به مورد ها بهداشتي است . او بابيان اين كه 380 مورد محاسبه در‌اين آبگرم‌ها تا آبان اين سال انجام شده است , افزود : 24 مورد از اين آبگرم‌ها اوضاع نامطلوبي داشت كه بدون چاره به معرفي چهار نفر از خاطيان و تعطيلي موقت دو آبگرم شديم . 
نائب رئيس بهداشتي دانشكده علم ها پزشكي اردبيل بيان كرد : چه بسا فصل‌تابستان اين سال به دليل بي‌توجهي متوليان آبگرم گاوميش‌گلي و رعايت نشدن بهداشت درين آبگرم تصميم گرفتيم آن را تعطيل كنيم , البته بعضي از مسئولان بيرون از استان طي تماسي كه با ما داشتند اذن چنين امري را ندادند , در حالي كه ما نگران شيوع بعضي از بيماري‌هاي خراب همچون بيماري عفونت ملتهبه ديده بوديم كه رعايت نكردن موازين بهداشتي در آبگرم گاوميش‌گلي ميتواند موجب پيدايش آن شود . 
غير مناسب بودن بهداشت در آبگرم‌هاي سنتي نائب رئيس توريسم اداره ارثيه فرهنگي استان اردبيل هم در اين زمينه به جام‌جم ميگويد : كمبود بهداشت و يا اين كه كمتر رعايت شدن آن , معمولا در آبگرم‌هايي كه به روش سنتي سازمان مي شوند , هست كه آبگرم گاوميش‌گلي هم از اين دست است , در حالي كه آبگرم‌هاي امروزي , پاك و به طور كامل بهداشتي هم در استان موجود است . 
قوي تقي‌زاده با اشاره به اينكه 110 چشمه آب معدني مشتمل بر 75 چشمه آبگرم و 35 چشمه آب سرد در استان هست كه از 75 چشمه آبگرم , 67 مورد آن قابليت و امكان سرمايه‌گذاري داراست , مي افزايد : به صورت كل متولي چشمه‌هاي آبگرم , كمپاني آب منطقه‌اي است , با اين وجود براي افتتاح امروزي از 13 مورد آن با اداره به جا مانده فرهنگي هماهنگي شد كه ما هم جواز احداث مجتمع آبدرماني براي اين تعداد را صادر كرديم و حالا اين 13 مجتمع آبگرم كه در شهرهاي سرعين , مشگين شهر , نير و كوثر واقع شده‌است , با تجهيزات نيكي همچون مجموعه‌هاي جدا براي زنان و مردان , جكوزي , استخر , استخر خردسال ها , سوناي كم آب و خيس و تجهيزات رفاهي همچون كافي شاپ به گردشگران سرويس ها ارائه ميدهد . ضمن اين كه بهداشت آن ها هم مضاعف بالا و درحد توقع است . 
سعي براي ساخت آبگرم‌هايي منحصر معالجه نائب رئيس توريسم به جا مانده فرهنگي اردبيل همينطور به ثبت برنامه اي در جهت تفكيك مشاجره معالجه اين آبگرم‌ها از وجه تفريحي آنان اشاره مي كند و مي گويد : قرار شده بعضي از آبگرم‌ها صرفا به مراد درماني و توريسم سالم سرويس ها ارائه دهند و طبق توافقي كه با آب منطقه‌اي استان انجام يافته , چشمه آبگرم گوتورسويي به دليل خاصيت درماني دوچندان بالا , براي اين دستور مطلوب تشخيص داده و قرار شده اين آبگرم كه اكنون به طور سنتي سازمان مي گردد , براي ساخت يك مجتمع آبدرماني امروزي و مجهز به يك سرمايه‌گذار بخش سري واگذار شود . سرمايه‌گذار و تمام كاركنان آن هم ملزم خواهند بود پيش از بهره‌برداري مجتمع در تمام دوره‌هاي آموزشي ما دربرگيرنده دوره‌هاي بهداشت و ايمني , خاصيت درماني آبگرم و ملاحظات توريسم سالم كمپاني كرده و سند اخذ نمايند . 
بجز چشمه‌هاي آبگرم اردبيل , اكثر وقت ها چشمه‌هاي آب گرم استان مازندران هم تحت عنوان دو‌مين استان دارنده چشمه آب معدني به روش سنتي به گردشگران سرويس ها ارائه ميدهد . اگر چه به گفته نائب رئيس توريسم اداره ارثيه فرهنگي مازندران , بهره‌برداران اين مركزها بتدريج در درحال حاضر مراجعه به ارثيه براي اخذ جواز ساخت مجتمع آبدرماني و اماكن اقامتي ميباشند , چون دريافته‌اند كار به‌اين اين‌راه توجيه اقتصادي بيشتري برايشان در برخواهد داشت . 
در سال‌هاي اخير تجهيزات زيرساختي خير و خوبي همچون احداث مركز ها اقامتي و هتل سوئيت و روش دسترسي در بخش ها دارنده چشمه آبگرم تاسيس شده است , با اين وجود گسترش بيشتر اين چشمه‌ها به سرمايه‌گذاري بخش محرمانه و همياري ديگر دستگاه‌هاي مربوط نياز داراست . 
چشمه آبگرم دهلران يكي ظرفيت‌هاي اصلي توريسم استان ايلام به شمار مي رود كه به دليل فقدان تجهيزات , استفاده نيكي در سمت درآمدزايي از آن براي اين استان محروم صورت نگرفته است . به صورت نمونه اين چشمه آبگرم در قبل دارنده دو فضاي جدا اختصاصي آبتني خانم‌ها و آقايان بود كه مدتي است بخش مرتبط با خانم‌ها تعطيل شده و هردو قشر به طور شيفتي از يك گوشه و كنار استفاده مي نمايند , آن‌هم در مجموعه‌اي كه از هرگونه تجهيزات خدماتي رفاهي بي‌بهره است . 
از آن‌جا كه اين ناحيه , يك ناحيه حفاظت شده هم هست , محيط زيست به دليل نگراني از تخريب , با گسترش آن مخالف بود , ولي اكنون توافقاتي با اين اداره انجام يافته و قرار شده بخش سري با نگهداري قانون ها زيست محيطي به بسط ناحيه مبادرت نمايد .

تجميل الانف

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :دكتر بيرقي
تاريخ: ۲۶ تير ۱۳۹۶ ساعت: ۰۱:۲۱:۳۶

- چه مواقعي را در ورقه اساسي وب سايت خويش قرار دهيم؟ ويژگي هاي بصري برگه حساس خصوصيت هاي بصري و گرافيكي در پباده سازي وبسايت , از ساير نكات حساس است كه يوزرها را جذب مي نمايد . به ياد داشته باشيد كه ميزان پوشه هاي درون كاغذ را به دست كم برسانيد . هنگامي يك عكس در ورقه حياتي , 4 يا اين كه 5 ثانيه زمان پيروز شود تا بار گذاري شود , حدوداً نصف وقتي است كه ارتفاع مي‌كشد تا استفاده كننده گزينش نمايد كه در وب سايت شما بماند يا اين كه آن را ترك نمايد و اين فرمان مطمئناً به نفع شما نخواهد بود . 
مؤلفه ديگري كه در پباده سازي تارنما و خصوصيت هاي بصري آن دوچندان داراي اهميت است اين است كه , پباده سازي وب سايت شما نبايد به نحوي باشد كه استفاده كننده بدون چاره باشد براي ديدن داده ها باطن ورقه آن به چپ و راست Scroll نمايد . نكته آخري در ورقه داراي اهميت داشتن سايتي با ورقه با اهميت خوشگل و جالب يكي عوامل مهم ترغيب كابران به ديدن صفحه هاي و محتواي ديگر وبسايت است . كه مي تواند در آتي آنان را به مشتريان بالقوه تبديل نمايد . 
ولي به ياد داشته باشيد كه بازديدكنندگان نو از به عبارتي يكسري ثانيه نخستين , براي الهام تصاحب كردن از پباده سازي وبسايت شما استفاده مي نمايند . در زير شرايطي را خوا هيم آورد كه به شما ياري مي نمايد تا يكسري ثانيه را به خير و خوبي با صرفه سازي نمائيد . نوار مسيريابي : اين مشتريان مي باشند , تصميم مي‌گيرند كه آيا وبسايت شما , بها آن چندين ثانيه را دارااست يا اين كه خير . پس بازديد الباقي صفحه هاي وبسايت را نيز برايشان آسوده نماييد . در واقع نوار مسيريابي به بازديد كنندگانتان يك مشاهده كرد كلي از محتويات مابقي صفحه هاي را مي‌دهد , پس آن را واضح و پاك پباده سازي نماييد . نسبت به مخاطبانتان مطلع باشيد : به ياد داشته باشيد , شما در عين حالي كه نسبت به يوزرها قبل خويش وفا دار ميباشيد , مي بايست بازديدكنندگان تازه را به يوزرها تبديل نماييد و آنان‌را نگه داريد . پس زياد با اعتنا كار فرماييد . آپ تو ديت رساني : وبسايت خويش را به طور مداوم و تروتميز آپ ديت فرمائيد و يوزرها را نيز آپ ديت نگاه داريد تا با توليدات نو و سرويس ها جديد شما آشنا شوند . بررسي : پيشين از اينكه وب سايت خويش را بار گذاري فرمائيد , آن را بررسي نمائيد تا مطمئن باشيد كه عكس ها همانگونه كه ميخواهيد به نمايش درآمده اند . و همچنين صفحه ها آن را آزمون فرماييد تا از صحيح بودن همگي لينك و پيوند ها و عكس ها اطمينان حاصل نماييد و از تميزي پباده سازي وبسايت خويش مطمئن گرديد .

طراحي سايت در مشهد

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :دكتر بيرقي
تاريخ: ۲۶ تير ۱۳۹۶ ساعت: ۰۱:۱۲:۳۸

 تعرفه باصرفه سازي و سئو تارنما با دقت به مدل عمل هايي كه قرار است بر روي تارنما صورت پذيرد , مختلف خواهد بود . تعرفه ارزش سئو تارنما 
همان گونه كه معين است سئو فرايندي يك‌سري سطح اي است انجام درست و صحيح آن منجر مي گردد كه وب سايت متبوع با دقت به لغات داراي اهميت خويش در بالاترين جايگاه و مقام هاي موتور جست و جو گر قرار بگيرد . خوب تر است درصورتي كه ميخواهيم وب سايت خويش را به شايسته ترين نحو سئو نماييم از به عبارتي ابتدا و آغاز كار از اشخاص و تيم هاي كارشناس درين فرمان مشاورهو ارشاد بگيريم چون آن ها ميتوانند با استفاده از علم و تجربيات خويش ما‌را به شايسته ترين نحو ياري نمايند . 
اين دستور سبب مي‌شود كه پروسه سئو از به عبارتي اولِ كار آغاز شود , اين دستور خير صرفا منجر ميگردد وبسايت ما طبق اصول و قواعد پباده سازي شود بلكه منجر مي گردد ما پر سرعت خيس به نتايج مناسب خويش دست يابيم . همان گونه كه گفته شد هزينه و تعرفه سئو بسته به‌اين اين‌كه كار خويش را به دست چه اشخاصي مي سپاريم و آنان چه خدماتي را قرار است به ما ارائه دهند متعدد خواهد بود . اين فرمان مدام مي بايست مورد دقت قرار بگيرد كه قابليت داراست در دوران زمان انجام روند سئو ناچار شويم مخارج مختلفي را صرف نماييم . 
بها سئو 
اين هزينه ها بدون شك بعد از اتمام سئو و با صرفه سازي وب سايت با فروش توليدات و ارائه سرويس ها از روش تارنما به ما بازگردانده ميگردد . پس به هيچ عنوان نبايد نگران اين هزينه ها باشيم و به نوعي در جاهايي كه اضطراري است از صرفه هزينه ديده پوشي كنيم . در كنار انجام سئو و به نوعي بعد ما زمان و هزينه اي را مي بايست براي پشتيباني از وب سايت خويش در حيث بگيريم . اين مقاله زياد حساس است و ما نبايد معمولي از كنار آن بگذريم چون سئو نيازمند اين داستان است كه بر آن چك شود كه ما جدا از اين‌كه بداينم در چه جايگاهي قرار داريم , از موقعيت رقباي خويش هم مطلع شويم و بدانيم درين رقابت تا چه حد ترقي داشته ايم يا اين كه كار ما نتيجه معكوس داشته است . قضيه ديگري كه بايد گذشته از استارت باصرفه سازي مورد اعتنا قرار بگيرد اين است , خوب تر است قبلي از سپردن كار خويش به شخص يا اين كه گروهي از مثال كار هاي آنان ديدن فرمائيد يا اين كه با اشخاص كارشناس ياآشنا بدين فرمان مشورت كردن فرمائيد تا با رويت كرد بازتري بتوانيد براي انجام اين كار تصميم بگيريد .

طراحي سايت در مشهد

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :دكتر بيرقي
تاريخ: ۲۶ تير ۱۳۹۶ ساعت: ۱۲:۳۵:۴۷

چهارمي همايش ملي شهرسازي و معماري در گذر زمان در دانش كده بين المللي امام خميني ( ره ) قزوين اجرا مي شود . به نقل از خبر‌ها نظام مهندسي ( akhbarmohandesi . ir ) , دبير همايش ملي شهرسازي و معماري در قزوين خاطرنشان كرد : چهار‌مين همايش ملي شهرسازي و معماري در گذر زمان با رويكردي خاص و تخصصي با تيتر تعامل گروه ها و ساختمان هاي نيروگاهي با محيط زيست , دو‌شنبه دوم اسفند ماه در سالن اجتماعات مركزي دانش گاه بين المللي امام خميني ( ره ) قزوين اجرا مي شود . برگزاري همايش ملي شهرسازي و معماري در قزوين 
برگزاري همايش ملي شهرسازي و معماري در قزوين برگزاري همايش ملي شهرسازي و معماري در قزوين 
برگزاري همايش ملي شهرسازي و معماري در قزوين فريبرز كريمي ادامه اعطا كرد : دانش كده بين المللي امام خميني ( ره ) تحت عنوان قطب علمي دارنده پتانسيل هاي مثبت در ايالت فعاليت دارد و عصر دكتراي ساختمان هاي نيروگاهي به صورت منحصربه‌فرد به بازه هفت سال است درين كالج فعال سازي شده و تا به امروز ۲ زمان فارغ التحصيل داشته است . 
او تيتر كرد : با دقت بدين دستور و به خواسته افزايش هرچه بيشتر مرحله علم بين اساتيد و دانشجو يان فن هاي معماري , شهرسازي و نوسازي , چهار‌مين همايش شهرسازي و معماري با نگاه تخصصي بر ساختمان هاي نيروگاهي و با اعتنا به مشكل ها زيست محيطي كه اخيرا نمود بيشتري دارااست , اجرا مي شود . 
دبير همايش ملي شهرسازي و معماري راجع به مقاله‌ها مطرح شده به‌اين همايش توضيح بخشيد : از حدود سه ماه پيش فراخوان براي اخذ مقاله‌ها داشتيم و با دقت به اين كه مورد همايش تخصصي است ۵۰ مقاله به دست ما رسيده كه‌اين مقاله ها از كيفيت بالايي برخوردار مي باشند و به وسيله اساتيد و دانشجو يان زمان دكترا در فن هاي داراي ارتباط مطرح شده گرديده اند . او حافظه نشان كرد : اين همايش بوسيله دانش گاه بين المللي امام خميني ( ره ) قزوين و با شركت كردن دورازشوخي اداره نظام مهندسي ساختمان اجرا مي شود كه مديريت دانشكده بين المللي امام خميني ( ره ) , پزشك معالج حسن غفوري شخص و مهندس روضه خوان الاسلام از اساتيد زمان دكترا اعم از سخنرانان اين همايش مي‌باشند . 
كريمي يادآور شد : اين همايش يك روزه بوده و پس از سخنراني هاي مذكور در صبح , عصر پنج مقاله چكيده ارائه ميگردد و آنگاه پرسش و جواب با دانشجو ها و عده بندي انجام يافته و در غايت بيانيه همايش تلاوت ميشود . 

آزمون نظام مهندسي

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :دكتر بيرقي
تاريخ: ۲۴ تير ۱۳۹۶ ساعت: ۰۳:۰۵:۵۹

به نقل از خبرها نظام مهندسي ( akhbarmohandesi . ir ) , محمود نيلي , مدير كالج صنعتي همدان , در نشست بررسي فرايند برگزاري همايش‌ روز مهندس در دانشكده صنعتي همدان , گفت : جامعه مهندسي و دانشگاهي ميهن از اولِ انقلاب اسلامي و علي الخصوص در دوران دفاع مقدس نقش مضاعف مهمي در ميدان گسترش , ترقي و آباداني داشته است . برگزاري همايش دانشكده كارآفرين و اقتصاد مقاومتي در همدان 

برگزاري همايش دانش گاه كارآفرين و اقتصاد مقاومتي در همدان او بابيان اين‌كه مهندسان بسيجي كشور ايران اسلامي در تاريخ دفاع مقدس مهندسي دفاعي را به سناريو گذاشتند و شغل هاي نا ممكن را ممكن شمردند , تصريح كرد : هم‌اكنون هم با وجود تحريم‌هاي دوچندان البته مرزو بوم ما به بخش اعظمي از كشورهاي دنيا سرويس ها نظام مهندسي صادر مينمايد كه در جور خويش بي‌نظير است . نيلي از نامگذاري مراسم گراميداشت روز مهندس امسال به عنوان «دانشگاه كارآفرين و اقتصاد مقاومتي» خبر اعطا كرد و تيتر كرد : سپاس و ارج نهادن به شغل مهندسان يك كدام از مهم ترين هدف ها برگزاري اين همايش است . او از برگزاري كارگاه‌هاي آموزشي هم زمان با اين مراسم خبر اعطا كرد و اضافه كرد : شركت‌كنندگان آموزش‌هاي فراگرفته شده تئوري را در لابه‌لاي برنامه‌هاي پيش‌بيني شده , به طور عملي انجام خواهند بخشيد . مديريت دانش گاه صنعتي همدان افزود : قرار است در كناره اين همايش كارگاه‌هاي مجموعه مهندسي رباتيك با درس دادن پزشك معالج ميري‌پور و پزشك موسوي و يك سري شركت در قضيه مكاترونيك براي شركت‌كنندگان برگزار شود . 
او اعلام‌كرد : همينطور قرار است با اعتنا به قضيه داراي اهميت رابطه دانشكده با صنعت مديران چيره شركت‌هاي صنعتي همدان همچون شركت معدني آهنگران , شركت ايمپلنت , شركت سيمان هگمتانه , شركت فاران شيمي , شركت بريس ( صنعت حمل و نقل ) , شركت شيمي معدني , شركت صنايع‌غذايي سحر , شركت فراپل و فراپايه , شركت شيشه همدان , شركت كابين استيل و شركت در دست گرفتن گاز اكباتان به ارائه مطالب در كارگاه‌هاي آموزشي بپردازند . مديريت دانشكده صنعتي همدان ادامه اعطا كرد : دانش‌افزايي تئوري و عملي اشخاص شركت‌كننده از ساير اهدافي است كه در برگزاري اين نشست دنبال مي گردد . او از دعوت مقامات لشكري و كشوري براي سخنراني در‌اين همايش خبر بخشيد و تيتر كرد : سخنرانان ويژه براي اين همايش درنظر گرفته شده‌ كه همايون‌نژاد نائب رئيس مؤسسه آموزشي تحقيقاتي وزارت دفاع , فاضليان عضو هيئت مديره شركت گلرنگ , حاجي‌بابا مديرعامل شركت رزيتا و دكتر معالج شريعتي‌نياسري از وزارت علم ها اشخاص درنظر گرفته شده براي سخنراني درين همايش داراي اهميت مي باشند . نيلي ادامه اعطا كرد : به خواسته ساخت هدف براي دانشجو ها فعلي دانش گاه قرار است سه نفر از دانشجو ها فارغ‌التحصيل كه در مسئله اشتغال يا اين كه ايجاد اشتغال پيروز بوده‌اند , درين همايش تحت عنوان سخنران دعوت شوند . او ذكر كرد : دبيرخانه مستمر برگزاري همايش روز مهندس به‌زودي در دانشكده صنعتي همدان صورت خواهد گرفت و قرار است از اين پس مسئولان استاني زيرا نائب رئيس اقتصادي استانداري همدان , مديريت اداره صنعت , معدن و تجارت ايالت همدان , مديرعامل شركت بريس , مديريت اتاق بازرگاني ايالت همدان , مديرعامل شركت در اختيار گرفتن گاز اكباتان و مديرعامل شركت صنعت هاي غذايي سحر در كنار مديريت دانشكده صنعتي همدان عضو اين دبيرخانه باشند . او در پايان خاطرنشان كرد : توقع ميرود طي روز ملي مهندسي , با تذكر تعهد و مسئوليتي كه‌اين اشخاص در قبال مردمان كشور ايران دارا‌هستند با همدلي و مودت و به‌كارگيري همگي ظرفيت‌هاي مهندسي و با توكل بر خلق و خوي حرفه‌اي , در جهت ترقي و آباداني جمهوري اسلامي ايران عزيز بيش تر از مدام كوشاو سخت كوش بوده و سهم خويش را در مدرك چشم‌انداز بسط استوار مرزو بوم به خير و خوبي ايفا نمايند . گفتني است ; در اولِ اين نشست درباره طريق برگزاري همايش‌هاي پيشين و نقاط ضعف و قوت اين همايش‌ها مشاجره و تبادل‌نظر صورت گرفت و در پي براي بهبود برگزاري سومي همايش روز مهندس ثبت شد و به تأييد حاضرين رسيد . همينطور در‌اين نشست پزشك نيلي مدير كالج تحت عنوان مدير همايش , پزشك معالج نجفي تحت عنوان دبير برگزاركننده همايش و پزشك دهقاني تحت عنوان مديريت اجرايي همايش گزينش شدند مسئول مالي برگزاري همايش پزشك معالج حسينيان , نائب رئيس مالي و اداري دانش كده و رابطه ها همگاني دانش كده تحت عنوان كميته تبليغات تعيين و رابطين بين گروه‌هاي آموزشي و كميته برگزاري همايش روز مهندس گزينش شدند . آزمون نظام مهندسي

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :دكتر بيرقي
تاريخ: ۲۱ تير ۱۳۹۶ ساعت: ۰۳:۴۴:۰۸

 گفته مي گردد كه گل سرخ يك كدام از زيباترين گل هاي روي زمين است . فسيل هاي يافته شده بر روي زمين نشانگر آن است كه گل سرخ از 35 ميليون سال پيش بر روي زمين وجود داشته است . گفته مي‌شود گل سرخ اولين دفعه در مرزوبوم پارس كشف شد . ايرانيان بخشي از اولي اشخاصي بودند كه متوجه شدند از گل سرخ و خاصيت آن مي توان استفاده هاي پزشكي و زيبايي مختلفي انجام بخشيد . 
خواصي كه گل سرخ براي زيبايي داراست حقيقتا شگفت انگيز است . در تهيه و تنظيم بخش اعظمي از اسباب آرايشي و زيبايي لاكچري از گل سرخ مستعمل شده‌است . در زير چندي از خاصيت زيبايي گل سرخ را براي شما ابلاغ مي‌كنيم . 
1 - پوستتان را پاك مي نمايد : 
رز دارنده بوي فوق العاده اي است و همين بو آن مي تواند پوست شما‌را به شرايط ارگانيك خويش مراقبت نمايد . برهان با اهميت اين فرمان نيز وجود آنتي اكسيدان در گل سرخ است كه از پوست مقابل جراحت راديكال هاي آزاد مراقبت مي نمايد . پوست صورت خويش را با پودر گل سرخ و عسل تميز فرمائيد آنگاه بعداز 15 دقيقه بشوييد اين فرمان موجب روشن خيس شدن پوست صورتتان مي گردد . 
2 - از چرب بودن پوست صورت جلوگيري مي نمايد : 
مي‌توانيد يك اندازه گل سرخ جديد يا اين كه كم آب شده را با يه خرده آب قاطي كرده و بجوشانيد . اين چنين آب را آغاز به جوشاندن فرماييد آن‌گاه گل هاي سرخ را درون آن بريزيد بگذاريد حدود 30 دقيقه به جوش بيايد . پس از اين‌كه به جوش آمد آنرا از روي اجاق گاز برداشته و بعد در شيشه اسپري ريخته هنگامي تعريق انجام شد آنرا بر روي صورت خويش بيافشانيد . 
3 - مرطوب كننده التيام دهنده : 
گل سرخ طبيعي براي همگي مدل پوستي مطلوب است و استفاده از آن سبب ساز مرطوب سازي پوست ميگردد و اين براي پوست هاي كليدي بسيارر مطلوب ميباشد . روغن جانور در گل سرخ سبب مي گردند تا رطوبت به صورت بدون واسطه وارد سلول هاي پوست شود و به آن‌ها آب رساني شود . يك چهارم جام گل سرخ كم آب شده را با 1 قاشق چايخوري عسل ادغام فرماييد . ادغام به دست آمده را به زمان 15 دقيقه بر روي پوست خويش قرار دهيد . 15 دقيقه بگذاريد اين ماسك روي پوست خويش بماند . 

4 - منجر از بين بردن لكه هاي صورت ميگردد : 
گل سرخ بي نياز از ويتامين C و بقيه آنتي اكسيدان هاست . ويتامين C منجر ارتقا كولاژن پوست ميگردد و سبب محكم خيس شدن سلول هاي پوست صورت ميگردد . اين سبب ساز مي گردد تا آكنه ها و لكه هاي روي صورت به راحتي از بين بروند . 
5 - در دست گرفتن چربي صورت : 
اكثري از مرطوب كننده هاي صورت دارنده الكل يا اين كه فندق در خويش مي باشند كه‌اين قدمت منجر كم آب شدن شديد پوست ميشود . گل سرخ منجر قابل انعطاف شدن پوست صورت ميگردد از آنجايي كه‌اين گل سرخ براي پوست خواص قابل انعطاف كنندگي داراست سبب ساز قابل انعطاف شدن پوست و شاداب نگه داشتن آن ميشود . 
ماسك جو دو رمز براي پوست هاي چرب 


6 - از پوسته پوسته شدن پوست جلوگيري مي نمايد : 
گل سرخ كم آب دارنده خواصي است كه منجر مي‌شود پوست تا عمق آن منزه شود . سبب از بين رفتن كثيفي و سلول هاي مرده پوست صورت ميگردد . گل سرخ طبيعي را پودر نماييد . آن گاه آنرا بر روي منافذ پوست خويش قرار دهيد . 
7 - سبب آهسته كردن التهاب مي‌شود : 
در گل سرخ ماده اي موجود است كه مي تواند سبب ساز آهسته شدن التهاب پوستي مثل آكنه شود . گل سرخ يا اين كه روغن آن را بروي پوست سرخ يا اين كه باد كرده قرار دهيد و ببينيند چه‌طور نصيب سرخ شده آهسته مي گردد . 

8 - ضد آفتاب ارگانيك : 
ويتامين C جانور در گل سرخ مي تواند از پوست صورت عليه اشعه هاي آفتاب نگهداري نمايد . ويتامين سبب ساز ارتقاء مقاومت پوست در قبال UV آفتاب مي گردد . گل سرخ را بر روي تن و پوست صورت خويش بماليد و خواهيد روءيت كرد كه به چه شكل از آفتاب سوخته شدن پوست جلوگيري مي نمايد . 


9 - منجر تغذيه فوليكول هاي موي مي گردد : 
گل سرخ سبب ساز تقويت فوليكول هاي گيسو ميگردد و منجر ارتقاء رويش گيسو ها ميشود . همينطور گل سرخ قابل انعطاف كننده فوق العاده اي براي موي ها است . گل سرخ را بر روي پوست راز بماليد اين دستور منجر ارتقاء گردش خون بر روي پوست رمز ميگردد و منجر تحكيم موها ميشود . 

تجميل الانف

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :دكتر بيرقي
تاريخ: ۲۱ تير ۱۳۹۶ ساعت: ۰۳:۴۳:۳۰

 زيبايي اندام هاي ظاهري نظير پوست و موي و ناخن ها با آنچه كه در تن واقعه مي افتد , رابطه بي واسطه دارااست . در اينجا 8 آيتم غذايي دلخواه براي نگهداري سالم اين اندام ها پيشنهاد مي شود . 
سالم و زيبايي پوست و مو تان را با اين مواد ارگانيك تضمين فرماييد 
ماهي براي سالم پوست و موي 
اشكال ماهي هاي چرب و مصرف آن‌ها يك رويه خوب براي ارتقا سالم پوست و گيسو است . ماهي سرشار از پروتئين و اسيدهاي چرب امگا3 , آهن و ويتامين ب 12 است . اسيدهاي چرب امگا3 به حفاظت از پوست در قبال زخم هاي نوروروشنايي خورشيد ياري مي نمايد و حمايت كننده پوست رمز است . اخذ اندازه متعددي پروتئين هم به دفع ريزش موي امداد مي نمايد . 
ماهي ها را بر طبق مجموعه خون خويش گزينش نموده و ميل كنيد . به‌اين منطور مي‌توانيد كتاب زير را تنظيم كنيد . 
كتاب مبتني بر مجموعه خون خويش تغذيه فرمائيد . 

هويج رويش خوبتر گيسو و ناخن 
مواد غذايي سرشار از بتاكاروتن مثل هويج سرشار از آنتي اكسيدان هايي است كه خاصيت ضد پيري دارا هستند ضمن اينكه باعث به پرورش خوب تر گيسو و ناخن ميشوند . بتاكاروتن مو جود در اسفناج , كلم و نخودفرنگي و كاهو هم همين خواص را داراست . 

گوجه خارجي براي نگهداري از پوست 
اين محصول صرفا يك آنتي اكسيدان توانا نيست بلكه براي پوست خواص هاي متعددي داراست . گوجه خارجي سرشار از ويتامين ث , كاروتنوئيدها , ليكوپن و بتاكاروتن است . مصرف غذاهاي سرشار از كاروتنوئيدها سبب ساز به حفاظت از پوست در قبال آفتاب سوختگي مي توان به ويژه در صورتي با ويتامين اي ادغام شده باشد . 
گوجه خارجي و مجموعه خون : مصرف گوجه خارجي براي تيم هاي خوني OوAB داراي فايده بوده و براي مجموعه خونيAوB زيان آور مي‌باشد . 
تخم مرغ به داشتن ناخن هايي قدرتمند و سلامت امداد مي نمايد 
تخم مرغ دربردارنده پروتئين , ويتامين آ , ويتامين اي , ويتامين ب 7 و ويتامين ب 12 كه مصرف آن براي داشتن ناخن هاي توانا و تندرست , به ميزان يك وعده طي روز اضطراري است . 

زغال اخته براي نزاع با آكنه 
دارنده بالاترين خاصيت آنتي اكسيداني است كه به پيكار با راديكال هاي آزاد و ديگر تاثيرات پيري روي تن مي‌رود . زغال اخته همينطور امكان پيكار با آكنه را داراست . 

لبنيات كم چرب براي رويش ناخن و موي 
شير سواي چربي منبع خوب از كلسيم و ويتامين دي است و تركيبي براي تقويت ناخن و پرورش موي به حساب آورده مي شود . ماست و پنير كم چرب هم همين خواص را داراست . در‌صورتي‌كه كاركشته به استفاده از اين محصول ها لبني نيستيد , شير سويا را براي تقويت ناخن ها آزمون نماييد . 

مصرف لبنيات براي تيم خوني B مطلوب بوده و مصرف كم آن براي تيم خوني AB بلامانع هست البته مجموعه هاي خوني Oو A از مصرف لبنيات دوري كنند . تنها مصرف ماست كم چرب به ميزان كم براي تمام تيم هاي خوني دلخواه مي‌باشد . 
بلغور جو دوسر براي داشتن ناخن هايي سلامت 
اين محصول سرشار از مس , روي , و ويتامين هاي مجموعه ب است كه به پرورش ناخن هاي تندرست امداد مي نمايد . روي هم يك ابزار كار كشته براي جنگ با آكنه است , و التهاب را كاهش ميدهد . همينطور مصرف جو دوسر و سيوس آن به دليل داشتن فيبر بالا و دارا بودن ويتامين ها براي داشتن ناخن ها و پوستي تندرست مطلوب مي‌باشد . 
يك سري عامل براي اينكه هر روز جودوسر بخوريد دلايلي براي اجتناب از مصرف گلوتن و گندم دلايلي براي دوست داشتن جو دو رمز 
لوبيا براي قطور كردن ناخن 
سرشار از پروتئين , بيوتين , و روي است كه نقش مهمي در قطور خيس شدن ناخن ها دارااست . بيوتين جانور درآن هم باعث به تقويت موها مي گردد . لوبيا بي نياز از فيبر , پروتئين , روي و آنتي اكسيدان ها است كه مي تواند كلاژن ساخت نمايد و سبب به درخشندگي پوست گردد

عمل بيني در مشهد

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :دكتر بيرقي
تاريخ: ۱۹ تير ۱۳۹۶ ساعت: ۰۵:۴۰:۳۷

 امروزه آلزايمر و زوال عقل , گسترشي زياد بيشتر از 50 سال پيشين دارا‌هستند دليل شيوع گسترده مدرن اين بيماري ها را مي بايست رژيم هاي غذايي امروزي دانست 
مطالعات تازه نشان مي‌دهد مصرف بعضي مواد غذيي خطر ابتلا به آلزايمر و زوال عقل را ارتقاء مي‌دهد . موردها زير بعضا از مواد غذايي مي‌باشند كه در ابتلا به‌اين بيماري نقش دارا هستند : 
قندها 
سوزانا دلامونت , كارشناس بيماري هاي عصبي كه اصطلاح «ديابت گونه 3» را راجع به فراموشي به كار مي‌برد مي گويد براساس پژوهش ها وي مصرف قندها سبب ساز توليد مقاومت به انسولين و در فيض ارتقا قند خون مي‌شود . مصرف منظم مواد غذايي كه منجر ارتقاء تراز انسولين در تن مي گردند در غايت , افت كار مغزي و زوال عقل را درپي خواهد داشت . چه بسا مصرف شيرين كننده هاي تصنعي و مصنوعي هم با ارتقاء خطر ابتلا به ديابت دسته 2 , خطر ابتلا به آلزايمر را در مبتلايان به آن , چهار برابر ارتقاء مي‌دهد . 
پنيرهاي فرآوري شده 
هرگونه پنير فراوري شده مثل پنير فن اي يا اين كه پنيرهايي كه در ساندويچ هاي مهيا مورد استفاده قرارمي گيرند , دربردارنده پروتئين هايي مي‌باشند كه در تن به كندي ساخته ميشوند و با ريسك ابتلا به آلزايمر داراي ربط ميباشند . 
در صورتيكه از هواداران به مصرف اين پنيرها مي باشيد , آن را همراه با مشتي بادام و گونه هاي ديگر آجيل كه مواد غذايي مهم براي نگهداري تندرست مغز مي باشند , مصرف نماييد . 
گوشت هاي فرآوري شده 
گوشت هاي فرآوري شده اي نظير سوسيس , ژامبون و چه بسا گوشت هاي نمك سود شده , ميتوانند اختلال ساز باشند . اين توليدات دربردارنده تركيبات شيميايي سرطانزايي مي‌باشند كه براي محافظت بلند زمان اين مواد غذايي در آن‌ها مورد استفاده قرارمي گيرد و علاوه بر سرطانزا بودن افت كار مغزي در بيماران آلزايمري را هم ارتقاء مي دهند . 
مواد غذايي سپيد 
اين مجموعه دربرگيرنده مواد غذايي مانند نان سپيد , برنج سپيد , ماكاروني و هرنوع ماده غذايي ديگري است كه ارتقا انسولين در تن را به همراه دارا‌هستند . ارتقا قند خون , منجر ساخت التهاب در تن مي گردد و ارتقاء التهاب تحت عنوان يكي‌از علل پيدايش آلزايمر و زوال عقل شناخته ميشود . 
كربوهيدرات ها 
چه بسا نان سبوسدار هم مي تواند مثل نان سپيد , شيريني و دونات ارتقاء ناگهاني قند خون را در‌پي داشته باشد . چنانچه در ادامه تغذيه تندرست مغز و جلوگيري از ابتلا به آلزايمر و زوال عقل ميباشيد , مصرف كربوهيدرات ها را تا حد ممكن كاهش دهيد . 
امداد به محافظت تندرست مغز 
پيشگيري چه بسا به ميزان كم مي تواند نقش متعددي در كاهش ريسك آلزايمر در فرآيند اول آن داشته باشد . چه بسا در شرايطي‌كه در بخش بيشتر اي از معاش تان اين مواد غذايي را مصرف نموده ايد , كاهش يا اين كه جدا مصرف آنان به ميزان چشمگيري خسارت هاي وارداتي به مغز را جبران مي نمايد . درمقابل , مصرف توت ها , صيفيجات بويژه صيفي جات دارنده برگ هاي سبز , مرغ , انواعي از ماهي ها ـ بجز ماهي هاي چرب مثل ماهي آزاد و بدن كه دربردارنده فلزات سنگين وزن بخصوص جيوه اقيانوس ها ميباشند , ( تمامي فلزات سنگين وزن كم و بيش در ارتقا خطر ابتلا به آلزايمر نقش دارا هستند و سبب كاهش اقتدار فهم مي‌شوند ) , آجيل , لوبياها و روغن زيتون از مواد غذايي ياري كننده به محافظت سالم مغز به شمار ميايند .

تجميل الانف

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :دكتر بيرقي
تاريخ: ۱۹ تير ۱۳۹۶ ساعت: ۰۵:۴۰:۰۶

 تب كريمه كنگو , يك بيماري ويروسي همراه با تبي خون ريزي دهنده است , يعني بعداز ورود ويروس آن به تن , بسته بدين اين‌كه از چه طرز منتقل شده باشد , بين يك روز تا حداكثر دو هفته , با علائمي ناگهاني ظواهر مي گردد و مريض را با سردرد , ديده درد , درد عضلاني و مفصلي , هراس از روشنايي , سرخي ديده ها , صورت , گلو و تب بالا غافلگير مي نمايد و بعد به خون‌ريزي از قسمت هاي متفاوت تن و گهگاه مرگ ختم شود 
چندين نفر با اونيفرم هاي استريل , سرتاپا سفيد پوشيده , با ماسك و عينك و دستكش , دل قبري را گشوده مي نمايند ; نوارهاي زرد رنگ خطر به شعاع قريه متري , بدور قبر كشيده گرديده اند و سوگواران سياهپوش آن سوي نوارها ايستاده اند و با بهت از تبي صحبت مي زنند كه با مرگ به عرق مي نشيند . اين محتواي فيلمي است از خاك سپاري يك قرباني تب كريمه كنگو در كشور ايران . 
تصوير تب كريمه كنگو در كمين آسوده انگارها 
به نقل از سالم نيوز , ليوان جم نوشت : ديدن همين فيلم در فضاي مجازي درحال حاضر سبب ساز شده‌است خيلي ها آنقدر نگران اين بيماري شوند كه ديگر جرئت خريد گوشت قرمز‌رنگ را نداشته باشند , البته حقيقت اين است كه هراس از تب كريمه كنگو از خودش شيوع بيشتري دارااست وگرچه اين بيماري خطرناك است , البته چنانچه مرحله آگاهي همگاني بالا باشد , تماما قابل پيشگيري و در دست گرفتن است . 
تب كريمه كنگو , يك بيماري ويروسي همراه با تبي خون‌ريزي دهنده است , يعني بعداز ورود ويروس آن به تن , بسته به‌اين اين‌كه از چه طرز منتقل شده باشد , بين يك روز تا حداكثر دو هفته , با علائمي ناگهاني ظواهر مي گردد و مريض را با سردرد , ديده درد , درد عضلاني و مفصلي , واهمه از فروغ , سرخي ديده ها , صورت , گلو و تب بالا غافلگير مي نمايد و آن‌گاه به خون‌ريزي از قسمت هاي گوناگون تن و گهگاه مرگ ختم شود . 
استدلال تب كريمه كنگو ويروسي است كه در تن بعضا كنه ها معاش مي نمايد و آن جور كه پزشك شاهين سپنتا , دامپزشك مي گويد ازآنجاكه در فصل‌پاييز و فصل بهار و فصل‌تابستان عمل كنه ها مضاعف مي گردد , جمعيت ويروس نيز ارتقاء پيدا مي نمايد و شيوع بيماري بيشتر است . 
به گفته اين دامپزشك , تب كريمه كنگو بيماري مشترك در ميان آدم و حيوان است , بدين ترتيب بيماري از تن كليه حيواناتي كه بدنشان امكان ميزباني كنه هاي آلوده و كثيف را داشته باشد , مي تواند به بشر منتقل شود . 
به گفته وي , گزش كنه كثيف يا اين كه چه بسا له كردنش , بيماري را منتقل مي نمايد و افزون بر آن ويرس بر اثر تماس بي واسطه با خون يا اين كه بافت هاي كثيف نظير دل و جگر يا اين كه ترشحات مريض نيز جابه جا ميگردد و به همين منظور است كه در بيمار‌ستان ها به كارمندان هشدار مي دهند در برخورد با اين مدل بيماران از پيش بيني ها ويژه براي جلوگيري از انتقال بيماري به كاركنان درمان گاه و مردمان استفاده نمايند . 
تب روي خط آمار 
معتبرترين منبع براي آگهي در رابطه شرايط تب كريمه كنگو وزارت بهداشت است كه شيوع بيماري را از اولِ همين سال رصد نموده است . 
في مابين گزارش هاي راس رئيس بيماري هاي واگير‌دار وزارت بهداشت ميشود چه بسا نقطه آغاز بيماري را پيدا كرد . گزارش اين اداره اثبات مي نمايد اين سال نخستين دفعه ابتلا به بيماري , به يك بدبياري نادر در يخچال فريزر كشتارگاه زاهدان مربوط ميگردد كه منجر مشكلي فني شد و گوشت ها تراز «پيش سرد» را نگذراندند ; يعني سرد نشدند و ويروس در آن ها از بين نرفت و همين رخداد منجر شد 19 خدمتكار كشتارگاه به بيماري دچار شوند كه با تشخيص سرعت بالا , تمامي معالجه شدند . 
درين راس گزارش هاي ديگري نيز ميشود از مورد ها بعدي ابتلا پيدا كرد كه نشان مي‌دهد از اولِ همين سال سرجمع 28 نفر در استان هاي سيستان و بلوچستان , كرمانشاه , هرمزگان و اصفهان دچار گرديده اند كه دو نفرشان فوت كرده اند كه علت مهم مرگ شان تشخيص ديرهنگام بوده است . 
از لحاظ علمي توقع مرگ با تب كريمه كنگو به ديده پزشكان معمولا 30 تا 60 درصد است , البته تا اين زمان در كشور‌ايران , نسبت مقتول ها به جمعيت كلي 7 . 4 درصد بوده است . آمار فوتي ها در سال قبل نيز كمتر از ميانگين جهاني بود : شش مورد مرگ و مير به ازاي 62 نفر در گير يعني كمتر از 10درصد . 

عمل بيني در مشهد

موضوع:
برچسب‌ها: ،

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ]